Kto stojí za Zitou?
Zita je rodinná optika, ktorú tvorí skúsená optička a optometristka Zita Grigarová spolu so svojím synom, Danom Grigarom. Tím dopĺňa Ľudka Záhorská, Romana Hricková a Katka Grigarová.
Robíte vyšetrenia?

Áno. Zabezpečujeme pod jednou strechou komplexné služby: od vyšetrenia zraku, po výber rámu až po zábrus skiel. V tíme máme optometristov (špecialistov na vyšetrenie zraku), ktorí vás odborne vyšetria a od srdca vám poradia. Na dôsledné vyšetrenie zraku je vhodné rezervovať si približne 30-40 minút. 

Aby ste sa vyhli prípadnému čakaniu, odporúčame vám zarezervovať si termín vyšetrenia na presný čas. Môžete tak spraviť jednoducho online, na TOMTO MIESTE.

Kde sídlite?
Nájdete nás na Živnostenskej ulici 4 v Bratislave (medzi Kollárovým námestím a Vysokou ulicou).
Aké sú otváracie hodiny?

Radi vás obslúžime v pracovné dni od 11:00 - 19:00.

Cez víkendy oddychujeme.

Dá sa u vás parkovať?

Zaparkovať je možné priamo pred optikou na Živnostenskej ulici (platený parking BPS od 8:00-16:00). Zopár miest nájdete aj na Vysokej ulici, podobne aj na Radlinského či Mariánskej ulici.

Parkovať sa dá taktiež v parkovacích domoch v okolí (Tatracentrum, Austria Trend Hotel, Hotel Tatra).

Sídlime v centre mesta s výbornou dostupnosťou pešo či MHD. Najbližšie zastávky MHD sú "Vysoká" a "Kollárovo namestie".
Aké sklá brúsite do rámov?
Spolupracujeme s firmami Essilor a Rodenstock, ktoré dodávajú sklá najvyššej kvality.
Aké značky rámov predávate?
Nájdete u nás dizajnové rámy vysokej kvality za dostupné ceny. Ide prevažne o lokálnych výrobcov zo Španielska, Francúzska, Talianska, Belgicka, Rakúska, Veľkej Británie, Poľska či Nemecka. Kompletný zoznam si môžete pozrieť v sekcii ZNAČKY.
Koľko trvá “kým mi prídu okuliare”?

Keďže sme fullservisová očná optika s vlastným vybavením a strojmi, vieme minimalizovať dobu dodania. Bežné dioptrické sklá do +/- 6 dioptrií, majú dodaciu dobu 1-2 pracovné dni. To je zároveň doba, v rámci ktorej viete mať vaše okuliare hotové od objednania skiel. Pri komplikovanejších šošovkách alebo sklách na mieru je doba dodania väčšinou 6-10 pracovných dní.

Aká je záruka na okuliare?
Záruka na okuliare od nás je štandardne 2 roky. Na našich zákazníkoch nám však záleží bez ohľadu na to, kedy si okuliare zakúpili. Ak by sa kedykoľvek vyskytol nejaký problém s našim produktom, pokojne sa zastavte, radi vám pomôžeme ako budeme vedieť.